Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Lubieniowie

Nawigacja

Aktualnie online

-> Gości online: 1

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 1
-> Najnowszy użytkownik: Dorota

Losowa Fotka

PROJEKTY

STOP DOPALACZOM

Przetłumacz stronę


Powitanie

Witaj na stronie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Lubieniowie.

Konkurs "Złota piętnastka"

Złota piętnastka

Za oknami zazieleniło się, z ciepłych krajów wróciły bociany, na dworze z każdym dniem robi się cieplej - to znak, że rok szkolny 2015/2016 dobiega końca, a przed namiupragnione wakacje.

Czas więc na podsumowanie "Złotej 15" czyli konkursowego maratonu, który w naszej szkole trwał od października do maja. Mamy nadzieję, że rywalizacja dostarczyła Wam wielu emocji i z wypiekami na twarzy śledziliście zmieniające się wyniki.

Ale oto po miesiącach zmagań doczekaliśmy się ostatecznego rozstrzygnięcia.

Z wielką radością wszem i wobec ogłaszamy, że w klasyfikacji generalnej zwyciężczynią "Złotej 15" została Wiktoria Kozhempa z klasy VI.

Gratulujemy serdecznie i życzymy wielu sukcesów w konkursach, które jeszcze przed nią. 

 Dzień Dziecka

Dzień Dziecka

Wita Was słoneczny ranek,
tyle dzisiaj niespodzianek,
tyle przygód czeka nas.
Pierwszy czerwca ! Wstawać czas !
Dzisiaj święto wszystkich dzieci –
to szczególny dla Was dzień.
Jasne złote słonko świeci,
spoza chmur uśmiecha się.
Dzisiaj święto wszystkich dzieci
Niech Wam pięknie słońce świeci
Wszyscy śmieją się od rana
Każda buzia roześmiana
Czar zabawy dziś panuje
Każde serce się raduje.
Oj! Jak ptaszki dziś śpiewają
Tak życzenia Wam składają...

Wszystkiego najlepszego wszystkim dzieciom

życzą

Dyrektor, Grono Pedagogiczne i pracownicy SP Lubieniów

"Palący problem- niska emisja"

Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w obchodach Dnia Ziemi. W tym roku, zgodnie z hasłem: „Palący problem- niska emisja”, zajęcia poświęcone były problemowi zanieczyszczenia atmosfery spowodowanymi przez przemysł, gospodarstwa domowe oraz środki komunikacji. Wstępem do szkolnych obchodów tego święta było wykonanie przez uczniów prac plastycznych ukazujących elektrownie wiatrowe, kolektory słoneczne oraz działania człowieka prowadzące do oszczędzania energii – segregacja odpadów, recykling, dbałość o czystość i piękno najbliższego otoczenia. Wśród prac plastycznych na uwagę zasłużyły: praca Rafała Lenika z kl. IV, Eryka Drężka z kl. IV oraz Krzysia Majewskiego z kl. II.

Dzięki ciekawym pracom plastycznym uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób działalność człowieka przyczynia się do niszczenia środowiska oraz jakie surowce stanowią źródła energii odnawialnej. Dzieciaki doskonale ukazały sposoby oszczędzania energii i wody w gospodarstwie domowym oraz to, że codzienne czynności jak chociażby zakupy czy mycie zębów mają wpływ na stan atmosfery.

Do naszej szkoły zawitała pani Ilona Herba, przedstawicielka Nadleśnictwa w Drawnie, która wygłosiła ciekawą prelekcję na temat lasu, a następnie przeprowadziła konkurs wiedzy związanej z lasem i jego mieszkańcami. Zajęcia były bardzo ciekawe, pouczające a uczniowie mieli również okazję wykazać się swoją wiedzą na temat lasu.

GALERIA

Znów na podium

1 marca reprezentacja naszej szkoły już po raz kolejny wzięła udział w gminnych eliminacjach OTWP, który odbywa się pod hasłem "Młodzież zapobiega pożarom".

Tym razem reprezentowały nas uczennice: Marlena Tokaj i Małgorzata Krakowiak, które do konkursu przygotowała pani Katarzyna Wasiluk.

Po zaciętej rywalizacji I miejsce na tym etapie wywalczyła Marlena Tokaj i 16 marca reprezentowała naszą gminę na szczeblu powiatowym. I tym razem uczennica wykazała się dużą wiedzą w tej dziedzinie i pokonała wszystkich rywali w swojej grupie. W nagrodę, jako laureatka, będzie reprezentowała powiat choszczeński 23 kwietnia w Połczynie Zdroju.

Gratulujemy i życzymy powodzenia.


http://www.straz.choszczno.pl

Zebranie rodziców

Informujemy, że dnia 14 grudnia 2015 roku o godzinie 16.00 odbędzie się zebranie rodziców. Serdecznie zapraszamy.

Ślubujemy!

Ślubujemy!

Ślubujemy!

 

            20 listopada w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia, na które zaproszeni zostali: dyrektor, wychowawcy, nauczyciele, uczniowie, rodzice, pracownicy administracji i obsługi oraz przyjaciele szkoły z panem burmistrzem Wiesławem Łońskim na czele.

            Podczas akademii uczniowie klas I zaprezentowali wiedzę i umiejętności, które zdobyli w pierwszych miesiącach nauki. Pierwszoklasiści z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze, śpiewali piosenki i prezentowali to, co już potrafią. Po części artystycznej dyrektor szkoły p. Jerzy Mikuła dokonał aktu pasowania, natomiast wychowawczyni klasy p. Lucyna Pater wręczyła swoim wychowankom pamiątkowe dyplomy. By ten dzień na długo zapadł pierwszakom w pamięci –  wszyscy zostali obdarowani wspaniałymi prezentami.

            W czasie apelu dokonano również zaprzysiężenia samorządów klasowych i samorządu szkolnego.

GALERIA

Ortografia im nie straszna!

Ortografia im nie straszna!

27 października w naszej szkole odbył się I Otwarty Konkurs Ortograficzny, w którym udział wzięli chętni uczniowie, rodzice i pracownicy naszej placówki. Nie było łatwo przebrnąć przez ortograficzną dżunglę naszpikowaną pułapkami, które zastawiła na uczestników p. Barbara Tomicz. Na szczęście wszyscy doskonale poradzili sobie z dyktandem, a na szczególne wyrazy uznania zasłużyła p. Joanna Więcek, dla której ortografia okazała się przysłowiową bułką z masłem i w zmaganiach zajęła I miejsce. Tuż za nią na podium stanęły panie Beata Szymczak oraz Martyna Grabarek.

Wyróżnionym paniom serdecznie gratulujemy, a wszystkim dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy za rok. Mamy nadzieję, że tym razem swoja obecnością zaszczycą nas jacyś panowie.

Brawo nasi!

Brawo nasi!

Brawo nasi!

 

            23 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w X Gminnym Konkursie Wiedzy o Papieżu Janie Pawle II, który został zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. Stefana Czarnieckiego w Reczu. Do rywalizacji stanęli wyłonieni w drodze szkolnych eliminacji uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych, którzy z wielkim zaangażowaniem rozwiązywali test sprawdzające ich wiedzę.

Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że w kategorii uczniów klas szóstych I miejsce zajęła Sandra Stefańska, natomiast II miejsce Marlena Tokaj –. W kategorii uczniów klas piątych, zaszczytne III miejsce zajął Michał Nawrot.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Jabłka na Dzień Edukacji Narodowej

Jabłka na Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej, popularnie zwany Dniem Nauczyciela, jest polskim świętem państwowym oświaty i szkolnictwa wyższego. Zostało ono ustanowione 27 kwietnia 1972 r. na mocy ustawy — Karta praw i obowiązków nauczyciela pod nazwą Dzień Nauczyciela, a następnie w 1982 r. przemianowano je na Dzień Edukacji Narodowej. Święto to upamiętnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej, która była pierwszym ministerstwem oświaty publicznej w Polsce. Komisja ta została powołana z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego na mocy uchwały Sejmu Rozbiorowego z dnia 14 października 1773 roku.

W naszej szkole, w ramach obchodów tego ważnego dla nas święta, uczniowie przygotowali wszystkim pracownikom liczne niespodzianki, jako wyraz podziękowania za trud włożony w ich edukację i wychowanie. Były więc życzenia, wiersze i piosenki oraz odbyła się wielka gala, na której dyrektor, nauczyciele i wszyscy pracownicy administracji i obsługi otrzymali smaczne, rumiane jabłuszka, jako nagrody w poszczególnych kategoriach konkursowych. Miłym akcentem były również samodzielnie wykonane przez uczniów portrety pracowników naszej szkoły, które ozdobiły ściany korytarzy.

Wygenerowano w sekund: 0.07
2,723,912 unikalne wizyty
Table 'splubien_2.fusion0efab_email_verify' doesn't exist